Több ezer autóst ellenőriztek a rendőrök a hétvégén

Megosztás:

Közlekedésbiztonsági akció keretében 2347 autóst ellenőriztek a rendőrök a hétvégén Budán, 23 esetben merült fel ittas járművezetés gyanúja.

Tizenegy esetben közigazgatási bírságot szabtak ki, öt embert pedig további mintavételre állítottak elő. Egy embert körözés, egyet eltiltás hatálya alatti vezetés miatt fogtak el, egy másikat biztonsági intézkedés keretében egészségügyi ellátásra szállítottak.

A biztonsági öv használatának elmulasztása miatt 38 esetben intézkedtek a rendőrök. Három szabálysértési feljelentést tettek kisebb fokú közúti szabályszegés miatt. Helyszíni bírságot 26 esetben szabtak ki különböző közlekedési szabályszegések miatt, többek között irányjelzés elmulasztása, lejárt műszaki és elsőbbségadás elmulasztása miatt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság folytatja a hasonló ellenőrzéseket a közlekedés biztonsága érdekében.

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük