„Mission over!” – hazaérkeztek katonáink Szarajevóból
„Mission over!”- hazaérkeztek katonáink Szarajevóból – számolt be legújabb Facebook-bejegyzésében az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred.
Májusban Bosznia-Hercegovinába települt a magyar tartalék század, amely az EUFOR Többnemzeti Zászlóalj kötelékében látott el béketámogató feladatokat.
A század fő erejét az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred katonái alkották, akik aktívan hozzájárultak a nyugat-balkáni ország stabilitásához és a biztonságos környezet fenntartásához.
Ünnepélyes sorakozót tartottak a Butmir táborban, ahol Florin Marian Barbu vezérőrnagy, az EUFOR parancsnoka köszönetét fejezte ki a magyar egység munkájáért, és hivatalosan is fogadta az őket váltó olasz kontingenst.
A magyar katonák szolgálatukat az Európai Unió közös biztonság- és védelempolitikai medáljával ismerték el, majd a feladatok átadását követően visszatértek Szentesre.
Forrás: delmagyar.hu
2026. június 23.
Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.