Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban

Megosztás:

Ünnepélyes megemlékezést tartottak a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Múcsonyban, ahol megkoszorúzták a Polgárőrség védőszentjének, Szent László királynak öt évvel ezelőtt felállított szobrát.

Az eseményen részt vett dr. Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke is.

Beszédében hangsúlyozta, hogy a polgárőrök méltó követői Szent László szellemiségének, hiszen nap mint nap a rend, a fegyelem és a közbiztonság megőrzéséért dolgoznak. A szervezet tagjai tevékenységükkel aktívan hozzájárulnak Magyarország belső biztonságának fenntartásához.

Széles körű összefogással jött létre az emlékpark

Túrós András elismeréssel szólt Múcsony közösségéről, amely felvállalta a Szent Lászlóhoz kötődő hagyományok ápolását. A településen széles körű összefogással alakították ki az emlékparkot, és állították fel a lovagkirály szobrát.

Az OPSZ elnöke a Polgárőrség jelenlegi helyzetét stabilnak, társadalmi támogatottságát pedig erősnek nevezte. Kiemelte, hogy a szervezet munkája mára nélkülözhetetlenné vált a közbiztonság fenntartása, a rendezvények biztosítása, a határvédelem és a karitatív feladatok ellátása terén.

Az ünnepségen Simon Zoé Zsuzsanna, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulója elszavalta Lajkó Gábor Szent László király című versét, majd a résztvevők elhelyezték koszorúikat a szobornál.

Elismeréseket és pályázati díjakat adtak át

A rendezvényen több polgárőr munkáját is elismerték. Viszlai Viktor, Múcsony polgármestere a Polgárőr Érdemkereszt arany fokozatát, Tálas Lajos, a Sajóivánkai Polgárőr Egyesület elnöke pedig annak ezüst fokozatát vehette át. Harangozó Gábor, a Múcsonyi Polgárőr Egyesület elnöke és Szabados Zoltán egyesületi tag elnöki dicséretben és jutalomban részesült.

Kihirdették a „35 éves a polgárőrség” című rajz- és alkotópályázat eredményeit is. Az alsó tagozatosok között Melhardt Lili, Juhász Réka és Nagy Nolen Azár, a felső tagozatosok kategóriájában Rontó Emese, Vései Lilien és Méreg Heléna kapott elismerést. A középiskolások között Szólics Miroszláva végzett az első helyen.

A megemlékezést a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola diákjainak műsora színesítette. A gyermekeket hagyományőrző íjászat, valamint történelmi és néprajzi játszóház is várta.

Forrás: Országos Polgárőr Szövetség

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük