Megtiszteltetés – lehetőség
Először kerül magyar altiszt a NATO Szövetséges Műveleti Parancsnokság vezénylőzászlósi beosztásába.
Kaszab Zoltán MH vezénylő zászlós, a Magyar Honvédség vezénylőzászlósa személyében – ezt a Lisszabonban több mint 35 NATO tag- és partnerország részvételével megtartott, XXI. Nemzetközi Vezénylőzászlósi Konferencián hivatalosan is bejelentették.
„Szövetségi kapcsolataink ápolása és az alapos katonai kiképzés teszi lehetővé, hogy egyesített alakulatokban tudunk működni. Ebben elengedhetetlen szerepet vállalnak az elöljárók” – mondta videóüzenetében Christopher Cavoli vezérezredes, a NATO Szövetséges Műveleti Parancsnokság (NATO ACO) parancsnoka.
„Nagyszerű a tökéletességre való törekvést látni az egész altiszti állományban” – fogalmazott a rendezvényen az MH vezénylőzászlósa, aki dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke támogatásával nyújtotta be pályázatát a megüresedő pozícióra.
Forrás: shape.nato.int
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Légirendészet menni Balaton
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.