Hat különböző hatóság fogott össze egy ellenőrzésre
Hat különböző hatóság fogott össze egy ellenőrzésre az M1-es autópálya Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán. A közös fellépés célja a közlekedés biztonságának fokozása és a szabályszegők kiszűrése volt.
A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrei mélységi ellenőrzéseket és közlekedésrendészeti feladatokat láttak el. Az akcióban részt vett az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, a Nemzeti Közlekedési Hatóság, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is. A Készenléti Rendőrség Légirendészeti Szolgálatának helikoptere a levegőből segítette a munkát.
Az ellenőrzés során nem mindennapi esetre is fény derült. Egy 58 éves sofőr például a rendőrautó mellett haladva, nyugodtan kortyolgatta sörét egy dobozból – saját bevallása szerint nemcsak útközben, hanem indulás előtt is ivott. A szondáztatás után 156 ezer forintos bírságot kapott.
Az akció során emellett hét alkalommal előzési tilalom megsértése, egyszer megállási tilalom figyelmen kívül hagyása, valamint három esetben kézben tartott mobiltelefon használata miatt intézkedtek kollégáink.
Forrás: police.hu
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Légirendészet menni Balaton
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.