Felkészítés a haza védelmére

Megosztás:

Kibocsátó ünnepséggel zárult az altiszti alapfelkészítés.

Az altisztek a Magyar Honvédség gerincét képezik – fogalmazott Kaszab Zoltán a MH vezénylő zászlós a „viharsarki” rendezvényen. A Magyar Honvédség vezénylőzászlósa ahhoz az ötvenhárom altiszthez intézte szavait, akik a 14 hetes Kihelyezett Altiszti Alapfelkészítés kibocsátó ünnepségén vettek részt sikeres, komplex záróvizsgájukat követően.

A különböző harcászati feladatokból álló komplex altiszti képzést a Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vitéz Fekete Imre 101. Területvédelmi Zászlóalj békéscsabai kiképző bázisán hajtották végre, ahová az ország több pontjáról, összesen 11 alakulattól érkeztek katonák. Az október 28-án kezdődött felkészítést sikeres írásbeli, gyakorlati, és szóbeli vizsgával zárták a katonák.

Polyák András ezredes, a Magyar Honvédség Területvédelmi és Hadkiegészítő Parancsnokság parancsnokhelyettese köszöntőjében kiemelte, hogy nemcsak a műveleti katonai szervezeteknek van kiemelten szükségük jól felkészített, képzett altiszti állományra, hanem a területvédelemnek is. Ezt hűen tükrözi az is, hogy a képzésre az ország valamennyi területvédelmi ezredétől érkeztek katonák.

Kaszab Zoltán MH vezénylő zászlós az állományhoz szólva hangsúlyozta, hogy az altisztek a Magyar Honvédség gerincét képezik, ők az összekötő kapocs a legénységi és a parancsnoki állomány között. Mint mondta, a jól felkészített altisztek a megfelelő módon tudják a honvédség vadonatúj technológiai eszközeit üzemeltetni és eljárásait alkalmazni, a katonákat vezetni, valamint kiképezni és felkészíteni a haza védelmére, ami az elsődleges feladatuk.

202502_Kihelyezett_Altiszti_Alapfelkészítés_záró ünnepség_PZ (4)

A 14 hetes felkészítésre többen is adminisztratív területről érkeztek, kevésbé voltak biztosak képességeikben, tudásukban. A képzés végére azonban az elsajátított ismereteknek köszönhetően ők is magabiztos altisztekké váltak. Valamennyien képesek az önálló döntéshozatalra, rajparancsnokként motiválni, biztatni, kiképezni és vezetni tudják a rájuk bízott 6-10 fős állományt.

„Legtöbbet a harcászat területén fejlődtem, tudásomat lesállás és rajtaütés során bizonyíthattam. A kiképzők jól felkészítettek, ez látszik a vizsgaeredményeinken is. Azt gondolom, rajparancsnokként a megszerzett kompetenciákkal jól tudnék tevékenykedni” – fogalmazott Dudás László főtörzsőrmester, az MH 4. TVE altisztje.

Járfás Szilvia, a Magyar Honvédség Lahner György 2. Ellátó Ezred katonájának a legnagyobb kihívást az irodai környezetből való kilépés jelentette. Szakmai fejlődését, fizikális megerősödését, harcászati tudásának bővítését érzi kiemelkedőnek mindamellett, hogy kitartást és a csapatban való együttműködését is erősítette. Szokatlan volt számára raj- és szakasz szinten irányítani, vezetni, de bajtársainak és kiképzőinek támogatásával sikerült eredményesen teljesítenie a feladatokat.

Kocsis Péter főtörzsőrmester, az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred altisztje pedig a toleranciát, a csapatszellem mélyítését, az egymásra való odafigyelést emelte ki.

Forrás: honvedelem.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük