A mélyből a magasba
Az MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezred három mélységi felderítő katonája rendkívüli lehetőséget kapott: az MH Különleges Műveleti Parancsnokság katonáival együtt egy C–17 Globemaster III nehéz szállító repülőgépből, 3000 méteres magasságból hajtottak végre ugrást, és taktikai légcellás ernyőkkel gyakorolták a precíz célba érkezést.
A repülőgép üzemeltetése és használata a NATO keretein belül működő Stratégiai Légiszállítási Képesség (SAC) programon alapul, melyben 12 nemzet (köztük Magyarország is) közösen vásárolt meg és üzemeltet 3 ilyen amerikai gyártmányú repülőgépet.
Minél többet ugrunk más-más típusú légi eszközből, annál szélesebb tapasztalattal rendelkezünk, mely hozzájárul a műveleti alkalmazhatóságunk bővüléséhez.
Forrás: honvedelem.hu
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 25.
A mélyből a magasba
2026. június 25.
Nyitott kapuk
2026. június 24.
Zenével telik meg Szeged – katonazenekarok érkeznek a városba
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.