A mélyből a magasba

Megosztás:
Forrás: honvedelem.hu

Az MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezred három mélységi felderítő katonája rendkívüli lehetőséget kapott: az MH Különleges Műveleti Parancsnokság katonáival együtt egy C–17 Globemaster III nehéz szállító repülőgépből, 3000 méteres magasságból hajtottak végre ugrást, és taktikai légcellás ernyőkkel gyakorolták a precíz célba érkezést.

A repülőgép üzemeltetése és használata a NATO keretein belül működő Stratégiai Légiszállítási Képesség (SAC) programon alapul, melyben 12 nemzet (köztük Magyarország is) közösen vásárolt meg és üzemeltet 3 ilyen amerikai gyártmányú repülőgépet.

Minél többet ugrunk más-más típusú légi eszközből, annál szélesebb tapasztalattal rendelkezünk, mely hozzájárul a műveleti alkalmazhatóságunk bővüléséhez.

Forrás: honvedelem.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük