Vaksötétben vizsgáztak
Éjszakai zárógyakorlattal ért véget a KFOR-32 mesterlövész beosztásba jelölt katonák felkészítése a süttői lőtéren.
A háromhetes szakkiképzés során a katonák a ballisztikai ismeretek, helyszögszámítás, távolságmérés/becslés, szélsebesség-meghatározás mellett optikai, fegyver- és lőszerismereteket is elsajátíthattak. Ezt követte a lőtáblakészítés, valamint a különböző mesterlövész feladatok – mozgó cél, éjszakai teendők, célfelderítés, helyszöglövés.
A mesterlövész zárógyakorlat teljesítésére a felkészítők négy perc időkorlátot szabtak. A feladat végrehajtását nehezítették a korlátozott látási viszonyok. A mesterlövészjelölt párnak éjszaka egy tüntetést szimuláló eseményen – felgyújtott autógumik, barikád, füst és ellenséges tömeg – kellett egy nyolc méter magas toronyból azonosítania azokat a fegyveres támadókat, akik a tömegkezelésben részt vevő katonákat éles lőfegyverrel támadták. A lövés leadását nehezítette, hogy a lövészpárnak teljesen szinkronban kellett leadnia a lövéseket úgy, hogy a két lövés között maximum egy másodperc telhetett el.
A felkészítést az MH. Klapka György 1. Páncélosdandár 1. Lövészzászlóaljában szolgálatot teljesítő Debreceni Tibor zászlós és Kerekes Norbert főtörzsőrmester teljesítette.
2026. június 11.
Csúcstechnológiával ismerkedtek a jövő helyszínelői
2026. június 11.
Irányzás és bemérés
2026. június 10.
Emléknappal tisztelegtek
2026. június 9.
Rézfúvósok és vastaps Tatán
2026. június 9.