Ünnepi állománygyűlés és elismerések
- Katasztrófavédelem
- 2025. október 31.
- 0
Az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelgett idén is a Belügyminisztérium és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság állománya.
A tárca október 21-én délelőtt, a katasztrófavédelem pedig délután tartotta megemlékezését, ahol az ünnep alkalmából elismeréseket is átadtak a legkiválóbb szakembereknek.
Elismerések és előléptetések
Dr. Pintér Sándor belügyminiszter kiemelkedő szolgálati tevékenységük elismeréseként nemzeti ünnepünk, október 23-a alkalmából több munkatársat is soron kívül előléptetett.
-
Sallai Imre tűzoltó főtörzsőrmestert, a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műszaki osztályának segédelőadóját tűzoltó zászlóssá,
-
Rekecki Dávid tűzoltó őrmestert, a Kisteleki Katasztrófavédelmi Őrs beosztott tűzoltóját tűzoltó törzsőrmesterré léptette elő.
A miniszter tűzoltósági tanácsosi címet adományozott több szakembernek is, köztük Huszár Zsolt, Krizák István, Molnár Csaba, Molnár Gábor, Polyák Mihály és Szeitz Zoltán tűzoltóknak, akik a hivatásos állomány elhivatott és példamutató tagjai.
Emellett Aranylánc aranymedállal járó emléktárgyat kapott Újhegyi Katalin, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Kommunikációs Szolgálatának vezetője, míg óra emléktárgyban részesült Ulicska István József tűzoltó főtörzsőrmester, a Dabasi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság gépjárművezetője.
Az ’56-os hősök emléke és üzenete
A főigazgatóság központi ünnepségén, a Himnusz elhangzása után Fülep Zoltán tűzoltó dandártábornok, országos tűzoltósági főfelügyelő mondott ünnepi beszédet.
„Az 1956-os forradalom és szabadságharc nemzetünk történelmének egyik legkiemelkedőbb eseménye, sokak szerint igazi csoda volt” – fogalmazott. Hangsúlyozta: a forradalom hősei – Nagy Imre, a pesti srácok, a vidéki értelmiségiek, munkások és parasztok – nem csupán az országért, hanem a hazáért, az otthonért, a jövőért küzdöttek.
„Kötelességünk, hogy két emberöltő távlatából se feledjük el 1956 üzenetét. Nekünk, a szabad Magyarország polgárainak, felelősségünk őrködni nemzeti létünk méltósága és biztonsága fölött” – hangsúlyozta.
A tábornok szerint október 23-a magába sűríti mindazt, amit a magyarság valaha is kívánt: szabadságot, függetlenséget és méltóságot, valamint a hősi kiállás példáját az elnyomás ellen.
Ünnepi zárás
A beszédet a Katasztrófavédelem Központi Zenekara kvintettjének műsora követte, majd dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, főigazgató adta át az elismeréseket a szervezet legkiemelkedőbb tagjainak. Az ünnepség a Szózat hangjaival zárult.
Forrás: Katasztrófavédelem – Fotó: Szőke Péter / BM OKF
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Légirendészet menni Balaton
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.