Számítanak a nyugállományúak szerepvállalására

Megosztás:

„Fontos, hogy a honvédség megbecsült tagjainak érezzék magukat” – fogalmazott dr. Czermann János a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének debreceni találkozóján.

A Honvédelmi Minisztérium humánerőforrásért felelős helyettes államtitkára a haderőfejlesztésről és a nyugállományúakat érintő humánpolitikáról tájékoztatta a jelenlévőket, akiket több területen is aktív szerepvállalásra ösztönzött.

„Ne csak közösségépítő esemény legyen a mai találkozó, hanem tisztelgés is önök előtt, akik hosszú éveken keresztül szolgálták a hazát” – köszöntötte a debreceni székhelyű MH 3. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda dísztermében összegyűlt nyugállományú katonákat és honvédelmi alkalmazottakat dr. Czermann János.

„Törekedni fogunk arra, hogy a budapesti Honvédkórház mellett több vidéki egészségügyi intézmény legyen elérhető. Szélesíteni kívánjuk a rekreációs és üdülési lehetőségeket, feltett célunk, hogy az önök közösségi fórumává tegyük az immár korszerű formában megjelenő Obsitos újságot, de növeljük az idősotthonba költözéshez nyújtott, valamint a kegyeleti támogatásokat” – mondta a helyettes államtitkár, aki kiemelt célnak tekinti az időskori gondoskodás bővítését.

Czermann János arra ösztönözte a megjelenteket, hogy vállaljanak szerepet a honvéd hagyományok átörökítésében. „A katonai pálya nem ér véget a nyugdíjjal. Járuljanak hozzá az oktatás, a sport és a kultúra területén a fiatalabb generációk neveléséhez. Osszák meg tapasztalataikat az aktív állománnyal és népszerűsítsék a honvédelem ügyét a civil társadalom körében” – kérte.

A haderő stratégiai fejlesztéseivel kapcsolatban általános célnak a honvédség műveleti képességének harcászati szintről hadműveleti szintre emelését nevezte meg. A rendszerszintű reform magában foglalja az állomány növelését, az infrastrukturális és technikai fejlesztéseket, a hazai hadiipar felélesztését, a hazafias nevelést, valamint a civil társadalommal ápolt kapcsolatok élénkítését.

„Modern körülményeket biztosítsunk a modern honvédségnek!” – fogalmazott az elmúlt évtizedek legjelentősebbnek számító, szolnoki laktanyaberuházása kapcsán.

„Mára rendszerbe tudjuk állítani modern eszközeinket. Gondoljunk a PzH 2000 önjáró lövegekre, a Gidrán és Leopárd harcjárművekre, a Carl Gustaf gránátvetőre, a NASAMS légvédelmi rendszerre, a KC-390 típusú szállítórepülőkre vagy a hamarosan négy új géppel bővülő Gripen-parkunkra” – tette hozzá a helyettes államtitkár.

Elmondta, hogy az új eszközök kezelőállománya folyamatosan gyarapodik. Több ezer hivatásos, szerződéses és tartalékos katona csatlakozott a honvédséghez az elmúlt évek kampányainak köszönhetően. Kiképzésük modern elvek szerint zajlik, a tiszti és altiszti képzési rendszert felülvizsgálták. A katonák és honvédelmi alkalmazottak illetménye, valamint igénybe vehető támogatásainak köre jelentősen nőtt.

„Modern, ütőképes, hazája iránt elkötelezett haderőt építünk” – mutatott rá prezentációjában Csepcsányi Zsolt alezredes. A Honvéd Vezérkar Haderőtervezési Csoportfőnökségének kiemelt főtisztje előadásában beszélt a déli és keleti irányú fenyegetések miatt jelentősen megváltozott biztonsági környezetről, amire a haderőfejlesztés területén reagálni kell.

„A NATO elkötelezett tagjaként a szövetség elvárásainak megfelelő, korszerű eszközöket használunk. Küldetésorientált kiképzési rendszer vezettünk be és fokozatosan emeljük az állomány fizikai és mentális állóképességét. Fejlesztéseinkkel egybekötjük a modern magyar innovációs és védelmiipar megteremtését” – jelentette ki Csepcsányi alezredes.

Az előadásokat követően fegyverzeti bemutatóra hívták a vendégeket. A debreceni eseményen – mások mellett – részt vett Mihócza Zoltán altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének területvédelmi helyettese és Szabó Róbert ezredes, az MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandár törzsfőnöke.

Forrás: honvedelem.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük