Rendőrök is segítenek a védett állatok mentésében
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rendőrség közösségi oldalán számolt be arról, hogy a rendőrök is segítenek a védett állatok mentésében, ismereteiket pedig az egyik legjobb madármentőtől gyűjtötték be.
Mint ismeretes a rendőrség feladatai közé tartozik az állatkínzás és az illegális állatkereskedelem elleni fellépés, valamint a veszélyeztetett fajok védelme is. Éppen ezért a borsodi járőrök nemrégiben egy gyakorlati képzésen vettek részt, ahol megtanulták,
hogyan kell biztonságosan ellátni sérült madarakat és kisemlősöket a szakemberek megérkezéséig.
„A program célja, hogy a rendőrök szakszerűen és felelősen tudjanak segíteni a bajba jutott állatokon” – írja közösségi oldalán a vármegyei rendőrség. Hozzátették, szakmai mentoruk Lehoczky Krisztián, a Mályi Madármentő Állomás vezetője volt.
Forrás: Magyar Állatvédelem
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Légirendészet menni Balaton
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.