Regionális értekezlet a drogprevencióról
Az ország egyik legnagyobb karitatív szervezetének képviselői egyeztettek a témában bűnügyi szakemberekkel.
Október 21-én a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányságon találkoztak három vármegye területi és helyi bűnügyi szakterületét vezető szakemberei, hogy egyeztessenek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat regionális munkatársaival. A rendőr-főkapitányság bűnügyi főkapitány-helyettese, dr. Kalmár Zsolt rendőr ezredes köszöntötte a résztvevőket, kiemelve a társadalmi összefogás fontosságát a rendőrség drogprevenciós programjának hosszú távú sikerében.
A rendőrség régóta szoros együttműködésben dolgozik a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal, amely aktívan részt vesz a felzárkózó településeken végzett drogprevenciós tevékenységekben. A karitatív szervezet munkatársai bemutatták a bűnügyi vezetőknek képzési metodikájukat és annak felépítését, hogy a közös fellépés hatékonyabb legyen.
A regionális tájékoztatón – amelyen a Nógrád vármegyei rendőrök mellett a Jász-Nagykun-Szolnok és Heves vármegyei kollégák is részt vettek – a felek egyeztettek a hatékonyabb prevenciós stratégiák kidolgozásáról, és abban állapodtak meg, hogy a kábítószer-bűnözés elleni megelőző fellépés érdekében szorosabb együttműködést alakítanak ki.
Forrás: police.hu
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Luxusautókat és százmilliós vagyont foglaltak le a gyógyszerhamisító bűnszervezettől
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Légirendészet menni Balaton
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Gripenek kísértek ki egy izraeli utasszállítót a magyar légtérből
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.
Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
2026. június 18.
Szolgálati lovak nyomában
2026. június 18.