Első alkalommal adott otthont Magyarország a magyar–montenegrói védelempolitikai igazgatói találkozónak
Hajnik László, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára hivatalos látogatás keretében fogadta montenegrói partnerét, Radmila Perovic védelempolitikai igazgatót és delegációját Budapesten, ahol első ízben került sor magyar–montenegrói védelempolitikai igazgatói találkozóra.
A tárgyalás során a védelempolitikai igazgatók megvitatták az aktuális biztonságpolitikai kihívásokat, kiemelt figyelmet fordítva a Nyugat-Balkánt érintő kérdésekre. Montenegró legfontosabb külpolitikai célkitűzése az ország Európai Unióhoz történő csatlakozása. Ennek folyamatára hazánk a 2024-es soros elnöksége során kiemelt figyelmet fordított és a továbbiakban is támogatja Montenegró törekvéseit.
A megbeszélésen a felek értékelték a NATO hágai csúcstalálkozóján hozott döntéseket, továbbá áttekintették a két- és többoldalú katonai együttműködés helyzetét, fejlesztési lehetőségeit. A montenegrói fél köszönetet mondott hazánknak az erdőtüzek megfékezésében nyújtott segítségéért. A Honvédelmi Minisztérium nevében Hajnik László részvétét fejezte ki a montenegrói fél részére a tűzoltás közben elhunyt fiatal montenegrói katonatiszt halála miatt.
A találkozó során a montenegrói delegáció tájékoztatást kapott a magyar haderőfejlesztési programról, valamint a toborzási kampányokról, és a területvédelmi tartalékos rendszer kiépítéséről.
Forrás: honvedelem.hu
2026. június 23.
Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.