Az év rendőre csapatszolgálati kategóriában: Nagy István alezredes
A rendőrség napja alkalmából dr. Pintér Sándor belügyminiszter az Év Rendőre Miniszteri Díjat adományozott hét kollégának.
Az év rendőre csapatszolgálati kategóriában Nagy István alezredes, a Készenléti Rendőrség osztályvezetője lett.
„Mindig társasági ember voltam, gyerekkoromban is szerettem szervezni, emberekkel foglalkozni, mindemellett elég nagy igazságérzetem is volt. Ha láttam, hogy valakin segíteni kell, nem tétlenkedtem. Úgy gondolom, ez indított el a rendőrség felé, mert így segíthettem a rászorulóknak. Rendőri pályafutásomat 1993-ban kezdtem el, a Rendőri Ezredhez szereltem fel ikertestvéremmel, akivel azóta is együtt gyűrjük az éveket, évtizedeket. Néhány esztendővel később csatlakozott mellénk kisebbik öcsénk is. Tagadhatatlanul rendőrcsalád vagyunk. 2017-től úgy hozta az élet, hogy a Készenléti Rendőrségnél kidolgozói, tervezői résszel kezdtem el foglalkozni csapatszolgálati területen. Azóta olyan nagy volumenű rendezvények előkészítésében vehettem részt, mint az Eucharisztikus Világkongresszus, a pápalátogatás, a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság magyarországi mérkőzései, a 2023-as Európa-liga-döntő, valamint számos nemzetközi, válogatott és kiemelt hazai labdarúgó-mérkőzés. Motivációm a tökéletességre törekvés. Minden feladatban százhúsz százalékot igyekszem teljesíteni, hiszem, hogy egy jó közösséggel, csapattal el lehet érni nagy célokat. Örülök annak, hogy most is egy jó csapattal dolgozhatok a Készenléti Rendőrség Csapatszolgálati Osztályánál. A csapatban való életérzés először a sport révén került be az életembe, az iskolai kézilabda- és atlétikai csapat meghatározó volt számomra. A sport azóta is szerves része az életemnek, mostanában társasági amatőr futónak szoktam nevezni magam, tizenötször teljesítettem az Ultrabalaton futóversenyt. Számomra a sportnak nagyon fontos szerepe van a testi, lelki egyensúly megteremtésében és az egészség megőrzésében. Mi sem példázza ezt jobban, mint az, hogy ötvenéves születésnapunkat az ikertestvéremmel együtt közös maratonfutással ünnepeltük. A közösségi médiafelületek által uralt mai világban én a valódi emberi, baráti és családi kapcsolatok személyes ápolásában hiszek.”
Forrás: police.hu
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 25.
A mélyből a magasba
2026. június 25.
Nyitott kapuk
2026. június 24.
Zenével telik meg Szeged – katonazenekarok érkeznek a városba
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.