Az első Többnemzeti Hadosztályparancsnoki Konferencia erősíti a NATO együttműködését
A székesfehérvári Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) szeptember 10-én adott otthont az első Többnemzeti Hadosztályparancsnoki Konferenciának, amely összehozta a NATO öt Többnemzeti Hadosztályának (MND) parancsnokait, parancsnokhelyetteseit és vezénylő zászlósait.
Az Északi, Északkeleti, Déli, Délkeleti és a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságok vezetői egy új fórum keretében gyűltek össze, hogy eszmét cseréljenek, erősítsék az együttműködést, és összehangolják erőfeszítéseiket a NATO kollektív védelemre és elrettentésre irányuló szerepvállalásának támogatásában. A főbb témák között szerepelt az aktuális helyzet értékelése, a NATO változó vezetés-irányítási (C2) koncepciója, a műveleti költségvetés tervezése, a kísérleti kezdeményezések, a túlélőképességi intézkedések, valamint a műveleti tapasztalatok megosztása.
Megnyitó beszédében Tibor Králik vezérőrnagy, az HQ MND-C parancsnoka üdvözölte a résztvevőket és hangsúlyozta az esemény jelentőségét, mint mérföldkövet a NATO Többnemzeti Hadosztályai közötti egység erősítésében. Kiemelte a közös felelősséget annak biztosításában, hogy a NATO felkészült, rugalmas és jövőbe tekintő maradjon.
A tárgyalások megerősítették, hogy a NATO ereje nem csupán a képességeiben rejlik, hanem a kohézióban és a közös elkötelezettségben is. A konferencia alapot teremtett a többnemzeti hadosztály-parancsnokságok közötti jövőbeli együttműködéshez, biztosítva, hogy a közös erőfeszítések összehangoltak és kölcsönösen erősítőek maradjanak.
Záróbeszédében Králik vezérőrnagy köszönetet mondott minden résztvevőnek az aktív hozzájárulásért, és hangsúlyozta a szándékot, hogy ezt a konferenciasorozatot rendszeres alapokra helyezzék. Emellett kiemelte a további párbeszédfórumok létrehozásának fontosságát a szakterületek vezetői között, különösen a törzsfőnökhelyettesi és főnöki szinteken, hogy ezzel is előmozdítsák a vezetők által megvitatott kérdések és javaslatok további feldolgozását.
Ez az első parancsnoki konferencia egy strukturált párbeszéd kezdetét jelenti a NATO Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságai között, és tükrözi a Szövetség elkötelezettségét az alkalmazkodás, az innováció és a kollektív biztonság iránt.
A konferencia mellett a székesfehérvári polgármesteri hivatalban is tettek látogatást a parancsnokok.
Forrás: honvedelem.hu
- Három évtizede szolgálnak együtt a jászberényi rendőrök
- Légirendészet menni Balaton
- Jótékonysági bokszgála katonák és rendőrök részvételével
- Ma megnyílik a Teve utcai Rendőrpalota: különleges programokkal készül a Múzeumok éjszakája
- Igazoltatással kezdődött a lánykérés
- Közel hétezer polgárőr dolgozik Pest vármegye biztonságáért
2026. június 22.
VW2026: a katonaorvoslás modern technológiái
2026. június 21.
Igazoltatással kezdődött a lánykérés
2026. június 20.
Így lehet biztonságosabb a fesztiválozás
2026. június 19.
Búcsút vettek a Mi–17-es és Mi–24-es helikopterektől
2026. június 19.