A buszsávok használatát ellenőrizte a rendőrség a fővárosban
A buszsávok használatát ellenőrizte a rendőrség szerdán és csütörtökön a fővárosban; 63 vezetővel szemben intézkedtek - közölték a police.hu oldalán.
A Budapesti Közlekedési Központtal kötött stratégiai partnerség keretében július 23-24-én ismét kiemelten ellenőrizte a buszsávok használatát a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Budapesti Közlekedési Központ.
Helyszíni bírságot 44 esetben szabtak ki; ebből autóbuszforgalmi-sáv jogosulatlan használata miatt 41 alkalommal, egy embert elsőbbségadási szabályok megsértése miatt szankcionáltak, két járművezető jogosítványának pedig lejárt az orvosi érvényessége. Két személyt elfogtak: az egyiket eltiltás hatálya alatti vezetés, a másikat egyedi azonosító jel meghamisítása miatt. Két járművezetőt engedély nélküli vezetés miatt előállítottak, egy másik sofőrrel szemben pedig felmerült az ittasság gyanúja, ezért őt mintavételre előállították. Egy embert feljelentettek autóbusz sávjának jogosulatlan használata miatt, tizenegy esetben biztonsági öv használatának elmulasztása miatt közigazgatási bírságot szabtak ki.
A rendőrök két nap alatt 63 járművezetővel szemben intézkedtek – olvasható a police.hu oldalán.
2026. június 24.
Zenével telik meg Szeged – katonazenekarok érkeznek a városba
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Szent László előtt tisztelegtek a polgárőrök Múcsonyban
2026. június 22.