A Budapesti Honvéd sportolói újra bizonyítottak a nemzetközi porondon!

Megosztás:

Szalay-Bobrovniczky Kristóf szerint a Budapesti Honvéd Magyarország egyik legsikeresebb egyesülete, amelynek sportolói nemcsak idehaza váltak a bajnokságok fontos szereplőivé és állandó esélyeseivé, hanem nemzetközi szinten is sok dicsőséget szereztek a piros-fehér-zöld színeknek.

A honvédelmi miniszter ezt azon a nyílt, sportnappal egybekötött díjátadó ünnepségen jelentette ki, amelyet a Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE) megalapításának 75. évfordulója alkalmából rendeztek május 10-én, szombaton. Szalay-Bobrovniczky Kristóf felidézte, hogy a kommunizmus idején a sportot a rendszer magasabbrendűségének propagálására kívánták felhasználni, és ennek zászlóshajójául szánták az 1949-ben megszervezett „Honvédet”. Az egyesületbe igyekeztek összehozni mindent és mindenkit, aki és ami a sportban akkor értékes volt, végül mégis egy sokkal nagyobb ügy indult útjára annál, mint a rendszer dicsérete.

A miniszter kiemelte: a tragikus és gyászfekete történelmi háttér ellenére a sport értékeit életre hívó edzőknek és versenyzőknek köszönhetően a klubnál egy nagyszerű közösség született. A sport a kommunizmus idején egyike volt azon területeknek, amelyekben érvényesülhetett a teljesítmény, a tehetség, továbbá, az egyesületi és a nemzeti színek iránti elkötelezettség. Így lett a Budapesti Honvéd az ország egyik legsikeresebb egyesülete, amelynek sportolói közül az alapítástól mostanáig 340-en vettek részt az olimpiai játékokon, ahol összesen 71 arany-, 42 ezüst- és 65 bronzérmet szereztek.

Az egyesület ezzel a teljesítménnyel olyan nemzeteket is megelőz az örökranglistán, mint Spanyolország, Brazília, Törökország, illetve az olimpia hazájának tekintett Görögország – hívta fel a figyelmet a miniszter, aki szerint számos olyan honvédos sportoló volt, aki az egyetemes sport történelmében is nyomott hagyott, közülük név szerint többek között Puskás Ferencet, Kocsis Sándort, az öt olimpiai bajnoki címet nyert Kárpáti Rudolfot, a szöuli csoda hőseit, Gyulay Zsoltot és Fábián Lászlót, az ezredforduló bajnokait, a „nemzet aranyainak” honvédos pólósait, valamint Nagy Tímeát említette.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a dicső múlt mellett a jelen is fényes, hiszen a BHSE sportolói közül a legutóbbi két olimpián Milák Kristóf, Csipes Tamara, Lőrincz Tamás és Siklósi Gergely is olimpiai bajnoki címet nyert. Szalay-Bobrovniczky Kristóf kijelentette, amikor a jövő sportját építik, az az évszázados gondolat vezérli a stratégiájukat, miszerint „a sport a nemzetnek önmaga iránt való kötelessége.”

„Nincs kétségem afelől, hogy ebben a jövőben is komoly szerep jut majd a BHSE közösségeinek” – zárta beszédét, majd az alapítás 75. évfordulója alkalmából egy miniszteri oklevelet nyújtott át az egyesületnek a Honvédelmi Minisztérium céljainak megvalósítását támogató munkája elismeréseként. Az oklevelet Gergely István ügyvezető elnök vette át. A rendezvény keretében a Budapesti Honvéd Sportegyesületért-díjat vehette át Hilóczki Krisztina, Gál László, Horváth József és Könye Irma, illetve oklevelet kapott Bognár Gábor.

Gergely István a záróbeszédében azt hangsúlyozta, hogy erős alapokra támaszkodhattak, amikor átvették a klub irányítását. Hozzáfűzte: jelenleg 25 sportágban működnek és igyekeznek minél több fiatalt rávenni arra, hogy sportoljanak – még akkor is, ha tudják, hogy nem mindenkiből lesz majd olimpiai bajnok.

Forrás: honvedelem.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük