Hódmezővásárhelyi kadétokkal találkoztak a kiképzők

A középiskolás diákok nagyon várták „A” négy kiképzőt: Farkas András törzszászlóst, Molnár Attila főtörzsőrmestert, Nagy Ádám zászlóst és Oravecz Kristóf főhadnagyot, akik a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség és TV2 katonai sport-reality műsora, A Kiképzés első adása óta az ország legismertebb katonái közé léptek elő. És nem csak ismertek, hanem népszerűek is, annyira, hogy a kadétok csak nagy sokára engedték haza őket.
A Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium hódmezővásárhelyi tagintézményeinek tanulói csütörtökön rendhagyó osztályfőnöki óra keretében találkozhattak a műsorban küzdő négy raj kiképzőivel. A vendégek harci felszerelésben érkeztek, és egy harcjármű előtt köszöntötték egymást a piros barett sapkás kadétokkal.
A Magyar Honvédség legmodernebb eszközei közül ez alkalomra egy Lynx „parkolt le” a hódmezővásárhelyi laktanya alakulótere mögé. A kadétok dicséretre méltó alakisággal fogadták a kiképzőket. Az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár harcjárműve előtt közös fotó készült, majd a sportcsarnokban folytatódott a program.
„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy A Kiképzés műsor kiképzői eljöttek ide Hódmezővásárhelyre, az iskolánkba. Ez nagyon jó műsorötlet volt, mivel egy civil így jobban beleláthat a katonák életébe” – mondta Szilágyi Barbara 11. évfolyamos diák.

A kiképzők a katonai sport-reality képernyőre kerülése óta első ízben vettek részt „közönségtalálkozón”. Farkas András törzszászlós elmesélte a kadétoknak, hogy ő is piros sapkásként kezdte katonai pályafutását, és hét évig szolgált tüzérként. Az MH Különleges Műveleti Parancsnokság óriási tapasztalattal bíró, missziókat megjárt katonáját pályafutásáról kérdezték, illetve arról, hogy miképp lehet valakiből különleges műveleti katona.
Oravecz Kristóf főhadnagytól elsősorban a műsorkészítésről és a kiképzők közös tevékenységéről hallhattak a fiatalok. Az MH Kiss József 86. Helikopterdandár helikoptervezető tisztje elmondta: nagyon élvezte a forgatást, örült, hogy résztvevője lehetett ennek a különleges produkciónak, ő maga is sokat tanult belőle.

Nagy Ádám zászlós a műsorban szereplő Bocskai raj kiképzője. A „kiképzéses honvédjeiről” mesélt pár vicces történet után saját katonai pályával kapcsolatban kiemelte, hogy annak kezdetén nem tudta, az miképp alakul majd, hogy hol lesz a helye a Magyar Honvédségben. Végül az újoncok kiképzésében találta meg azt. Az MH 47. Bázisrepülőtér katonája fontos üzenetet közvetített a fiataloknak: a honvédségben mindenkire szükség van, minden tudás, képesség értékes, a szellemi és a fizikai egyaránt.
Molnár Attila főtörzsőrmester saját példáján keresztül érzékeltette, hogy önmaga, a saját egója legyőzésével bárkiből válhat jó katona. „A honvédség mindig igazi célt tud adni” – tette hozzá az MH vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred kiképzője, aki folyamatosan kereste és találta meg a kihívásokat eddigi katonai pályafutása során.

A legújabb kihívást számára – ahogy kiképzőtársainak is – a kadétok „rohama” jelentette, akik a hivatalos program után körbevették a vendégeket, tovább beszélgettek, közös fotókat készítettek velük, aláírást kértek tőlük.
„Hatalmas élményt jelentett, hogy nemcsak a képernyőn, hanem élőben is láthattam a műsor kiképzőit, találkozhattam, beszélgethettem velük” – mondta Csorba Márton tizedikes kratochvilos diák.
„Nagyon sok mindent megtudtam a kiképzők katonai életéről. Le a kalappal azok előtt, akik mind fizikálisan, mind mentálisan végig tudják csinálni, amit ők” – tette hozzá Szilágyi Barbara.
„Amit a nézők a műsorban láthattak, az itt is bebizonyosodott a kiképzőkről: ha feladat van, odateszik magukat, de közben megőrzik humorukat is” – mondta Arany Ádám 10. évfolyamos kadét.
Forrás: honvedelem.hu
2025. május 1.
Tökölön alapoztak a személyvédők
2025. május 1.
Nemzeti ellenállóképesség össznemzeti együttműködéssel
2025. április 30.
Ilyen volt a XII. Országos Rendőr- és Tűzoltónap a Városligetben
2025. április 30.
Miniszteri elismerés
2025. április 30.