Ahogy az az ünnepségen elhangzott, 1848 március 15-én, a tavaszi napfényben, a magyar történelem egy új korszakának hajnalán, egy egész nemzet fogott össze a közös cél érdekében: a szabadságért, a függetlenségért és a polgári jogokért.
Az ünnepi állománygyűlésen dr. Tóth Ferenc tűzoltó dandártábornok, országos polgári védelmi főfelügyelő mondott beszédet. A tábornok egyebek között arról szólt, hogy mit üzen 1848 március 15-e a mai magyaroknak.
„Az üzenet világos: ne felejtsük el a szabadság értékét! Az összefogás, a közös cél érdekében való harc mind a mai napig szükséges ahhoz, hogy megőrizzük azt, amiért eleink akkor küzdöttek”– hangsúlyozta.
Mi történne ma, ha 1848-49-ben élnénk? Hogyan cselekednénk mi, mai magyarok? A válasz – mint fogalmazott dr. Tóth Ferenc – el kellene köteleződnünk a közös értékek mellett.
„Ki kell állnunk a szabadság, az egyenlőség és a testvériség mellett, és nem hátrálni egyetlen lépést sem, ha a nemzet jövője kerül veszélybe. Mint 1848 hősei, akik hűek maradtak elveikhez, úgy kell nekünk is hűnek maradnunk a nemzeti összefogás és a közösség iránt.”
A beszédet a Katasztrófavédelem Központi Zenekarának műsora követte. A zenekar előadásában Pécsi József Petőfi nyitánya és Kodály Zoltán Kállai kettőse hangzott el.
Mindezek után dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a BM OKF főigazgatója elismeréseket adott át azoknak, akiknek elhivatott munkája túlmutatott a hétköznapi szerepvállaláson, akik példaképül szolgálnak az egész állomány számára.
Forrás: katasztrofavedelem.hu
Fotó: Szőke Péter BM OKF