A rejtőzködés mesterei: kadétok tanulják a természet és a béke védelmét

Megosztás:

A természet és a béke védelme közös ügyünk, közös feladatunk, jövőnk záloga – hívta fel a kadétok figyelmét Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a Budakeszi Vadasparkban, ahol a szaktárca a Lynx típusú páncélozott gyalogsági harcjárművek névadó állatait, két hiúzt fogadott örökbe, és egy éven keresztül hozzájárul az állatok ellátásához.

A miniszterhelyettes hangsúlyozta, Magyarország és a magyar emberek biztonságának első számú letéteményese és garanciája a jól és hatékonyan működő Magyar Honvédség. Ennek a szellemében kezdődött el immár tíz esztendővel ezelőtt a haderő nagyarányú fejlesztése. „Célunk, hogy erős, ütőképes, 21. századi, high-tech eszközökkel felszerelt honvédséget építsünk. Egy olyan erős haderőt, amivel senki nem kívánja összemérni az erejét” – mutatott rá Vargha Tamás.

A parlamenti államtitkár kijelentette, hogy a Magyar Honvédség eszközeinek egyik fontos alkotóeleme a Lynx, avagy magyar nevén Hiúz páncélozott harcjármű. Azzal pedig, hogy a tárca örökbe fogadja a Budakeszi Vadasparkban élő két hiúzt, hidat kíván építeni a honvédség és a társadalom között.

Szabó Péter, a Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, hogy a hiúz az elmúlt 30 évben újra megjelent Magyarországon, a Börzsönyben már bizonyították a lopakodás és rejtőzködés mesterének is nevezhető ragadozó jelenlétét.

„15 és 25 kiló közötti lehet a hiúz súlya, kiváló szemei vannak, tökéletes a hallása, és azt gondolom, hogy ezen tulajdonságok miatt is nevezték el róla ezt a harcjárművet. Ez a gép hasonlít a hiúzhoz, amely egy nagyon ügyes, közepes termetű csúcsragadozó, és magánál akár kétszer-háromszor nagyobb zsákmányt is képes elejteni” – hangsúlyozta a szakember.

Az örökbefogadási ceremónia része volt annak az ismeretterjesztő programnak, amelyet a minisztérium a Budapesti Műszaki SZC Than Károly Ökoiskola és Technikum honvéd kadétjai számára szervezett. A hivatalos okirat átadása-átvétele után a diákok megtekintették gondozóik hogyan tanítják meg a vadasparkban élő állatokat, köztük a két hiúzt, Csabit és Ritát olyan „trükkökre”, amelyekkel az ellátásuk, az orvosi ellenőrzésük könnyebb és veszélytelenebb.

Forrás: honvedelem.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük